Diseas

اسهال

محققان مرکز تحقیقات آفریقای جنوبی در تحقیقات خود دریافته اند که عسـل رشد و تکثیر جرم هایی نظیر میکروب های سالمونلا را که میکروب های ایجاد کننده ی اسهال هستند. و در اغلب کشورهای در حال توسعه مرگ آفرین هستند را متوقف و سرکوب می نماید. جالب آن است که وقتی این ماده خورده می شود .قدرت تاثیر آن بر ضد باکتری ها در مجاری روده ها حفظ می شود و موجب کنترل اسهال می گردد.

 

به یاد داشته باشید که درمان های طبیعی روند طولانی مدتی را طی می کنند تا شما را به نتیجه مطلوب برسانند از این رو در مصرف مداوم آن سهل انگاری نکنید و کمی صبور باشید.

مقالات علمی دنیا در رابطه با اسهال  را بخوانید: ???

PP222-SUN HONEY, AN ADJUVANT THERAPY IN ACUTE INFANTILE DIARRHEA

The significance of enteroaggregative Escherichia coli in the etiology of hospitalized diarrhoea in Calcutta, India and the demonstration of a new honeycombed pattern of aggregative adherence

 

"تاثیر

اسهال

حرکات روده ای آبکی و رونده، سه مرتبه در روز و یا بیشتر، اسهال نامیده می شود. زمانی که تغییر در تعداد و غلظت مدفوع ایجاد شود به طوری که مدفوع آبکی شده و تکرر آن بالا رود فرد مبتلا به این عارضه می شود.  همچنین بیماری اسهال مانند سرما خوردگی، جزو بیماری هایی است که هر انسانی به دفعات ممکن است در زندگی ش تجربه کند. بسیاری از بزرگسالان 4 مرتبه در طول سال، دچاراین بیماری می شوند.

 

علت اسهال

برخی از علل بروز این عارضه عبارتند از:
– ویروس ها
– باکتری های موجود در آب و مواد غذایی
– انگل ها، مانند برخی کرم های ریز
– عوارض جانبی مصرف برخی داروها
– مشکل هضم برخی مواد غذایی
– بیماری هایی که سیستم گوارش را درگیر می کنند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *