تاثیرات عسل بر مسمومیت غذایی

آیا تا به حال به مضرات عسل فکر کرده اید؟

با توجه به این که عسل بک جایگزین مناسب به جای شکر مورد استفاده قرار می گیرد.و به دلیل خواص فراوانی که مرتبط با محتوای آنتی اکسیدانی آن است. برای مصارف درمانی  زیادی از آن استفاده می شود. حال جای تامل است چگونه این ماده غذایی می تواند مضر باشد؟

تاثیر عسل بر مسمومیت غذایی

تاثیر عسل بر مسمومیت غذایی

مسمومیت غذایی

بسیاری از ما در زمان های مختلفی به مسمومیت غذایی دچار و از آن رنج می بریم. مسمومیت توسط باکتری ها و ویروس ها و یا دیگر مواد سمی در غذا ایجاد می شود .برخی از علائم آن شامل : تهوع، استفراغ، سردرد، سرگیجه، گرفتگی عضلات شکم و اسهال می باشد.

در هنگام مسمومیت غذایی بدن ما به احتمال زیاد آب بیشتری نسبت به حالت طبیعی از دست می دهد. بنابراین برای جلوگیری از این کم آب شدن بدن، آب بیشتری بنوشید.

در واقع زمانی که از اسهال و استفراغ رنج می برید بهتر است مصرف مایعات را با آب و مایعات مناسب و سالم افزایش دهید. و از مصرف غذاهای جامد به طور کلی بپرهیزید.

اما در کنار انجام این موارد میتوانیم با مواد ساده و قابل دسترس آشپزخانه نیز درمان را شروع کنیم.

عسل و کاهش علائم مسمومیت

عسل خواص ضد قارچ و ضد باکتری  ویژه ای دارد. و برای درمان سوء هاضمه و دیگر علائم مسمومیت مناسب است. عسل طبیعی را می توان به طور خالص یا همراه با چای مصرف کرد. یک قاشق چای خوری عسل را سه بار در روز بخورید تا ناراحتی معده برطرف شود. همچنین از تشکیل اسید بیش از حد در معده جلوگیری می کند.

 

مقالات مرتبط با این موضوع

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0956713520305648