درمان-افسردگی-با-عسل

عسل دارو رفع افسردگی؛ شیرین ترین نسخه درمان افسردگی

فرآورده های زنبور عسل دارو  رفع افسردگی

چرا عسل دارو رفع افسردگی هست؟ اگر فکر میکنید اطرافیانتون دچار افسردگی شدند ولی راه درمانش رو نمیدونید، تا آخر مقاله با ما باشید تا بهتون بگیم.

این مقاله بهتون کمک میکنه که چطور به رفع افسردگی اطرافیانتون کمک کنین.

 

عسل دارو رفع افسردگی؛ بدون نیاز به نسخه پیچی

اگه کسی دچار افسردگی شده باشه شاید اولین کاری که بکنه اینه که بره پیش دکتر و دکتر هم براش نسخه میپیچه.
ولی این پیچوندن برا اولش شاید خوب باشه ولی کم کم که بگذره این پیچوندن کل سیستم ذهنی و جسمی فرد رو هم بهم میریزه و میپیچونه!
میپرسی چرا؟!

چرا از من میپرسی! J مگه من نسخه پیچیدم؟

اینجا البته کمکت میکنم و میگم اگه باز هم بری پیش دکتر احتمال زیاد اون هم بهت میگه که داروها از هر نوعی عوارض دارن یعنی بعد مدت طولانی که استفاده بشن به جای خوب کردن خراب میکنن همه چیو.

پیچوندن نسخه شیرین با عسل طبیعی

عسل؛ دارو رفع افسردگی بدون عوارض وحشتناک

و اینجا مشخص میشه که دارو ها هم عوارض جانبی دارن و هم این که حالتو خوب نمیکنن.
یعنی داروها خیلی نمیتونن به طور طبیعی بدنو با خودشون هماهنگ کنن تا بیمارا خوب بشن.

ولی محققا و دکترا خودشون به این نتیجه رسیدن که داروهای ضد افسردگی مثل کتامین، کلورگیلین، فلوکستین، ایمی پرامین خیلی موفقیت آمیز و سلامتی بخش عمل نمیکنن.

اونا دنبال گزینه های طبیعی و مطمئن تر که خیلی موثرتر باشه گشتن و رسیدن به عسل و اومدن عسل رو برای درمان بیماری افسردگی آزمایش کردن.
اگه شما هم به عسل رسیدین و دنبال اصلش میگردی به راحتی میتونی تفاوت عسل طبیعی و تقلبی رو تشخیص بدین.

 

آزمایش عسل برای درمان افسردگی

تا الان مطالعه ها و تحقیقای خیلی زیادی در مورد محصولات زنبور عسل انجام دادن و همه شون رو از نظر خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی، ضد التهابی، ضد سرطان زایی و اثربخشی اونها در بیماری های فیزیولوژیکی ارزیابی کردن.

که نتیجه همه شون هم مثبت و خیلی اثر بخش و موفق آمیز بوده.
اینجا جا داره که به زنبور عسل یه “خسته نباشید” حسابی بگیم 🙂

یه خسته نباشید آروم تر هم دوباره بهش بگیم برای اینکه فرآورده هاش برای بهبود بیماریهای بیولوژیکی و مسائل روانی آدم ها هم تاحدی موفقیت آمیز بوده.

 

پیچوندن نسخه شیرین محققان برای درمان افسردگی

درمان طبیعی و راحت افسردگی با عسل طبیعی

طی یه مطالعه که با حمایت صندوق تحقیقاتی دانشگاه فنی کارادنیز، گامهای بلندی برداشته شد تا نشون بده که عسل، گرده و بره موم دارای بازدارنده های مهمی مثل مونو آمین اکسیدازها (MAO) هستن.

حالا مونو آمین اکسیدازها (MAO) چی هستن؟ نوعی فلاوپروتئین داخل غشای (پوسته ی) میتوکندری و غشای خارجی سلولهای عصبی و غیر عصبی اند.

و این مونو آمین اکسیدازها (MAO) در درمان اختلالات افسردگی و بیماری های نورودژنراتیو مانند بیماری پارکینسون و بیماری آلزایمر استفاده می شن.

(برای مطالعه دقیقتر میتونی به این مجله سر بزنی: (Molecules, 2019; Journal of Enzyme Inhibition and Medicinal Chemistry, 2014))

در نهایت به این نتیجه رسیدن که فراورده های زنبور عسل اثرات آرام بخشی دارن و میتونن از آدما در برابر افسردگی و بیماریهای مشابهش محافظت کنن.

الان میتونی با خیال راحت با این دارو خوشمزه  بعد چند ماه مصرف روزانه و مرتب افسردگی رو به فراموشی بسپاری.

 

دیدگاه امام علی ع در مورد عسل

نظر حضرت علی در مورد عسل و زنبور عسل

???? در عسل درمان است .
???? بیمار به چیزی همانند خوردن عسل درمان نجسته است .
???? شربتی از آب باران و عسل فراهم سازید و این شربت شفابخش را به جای شراب بنوشید .
???? عسل درمان و شفای هر بیماری است در خود آن هیچ بیماری وجود ندارد، بلغم را کم میکند و قلب را جلا میدهد .
???? از هر دانشی بهترین آن را فرا گیرید چرا که زنبور عسل از هر شکوفه ای زیباترینش را میخورد و دو نفیس از آن پدید آید ، یکی در آن شفا و بهبودی است برای مردم (عسل) و دیگری که به وسیله آن روشنی جویند (موم).
???? مانند زنبور عسل باش هر گاه بخورد می خورد پاکیزه را ، هر گاه بگذارد می گذارد پاکیزه را و هر گاه بنشیند بر شاخ درختی نشکند آن را (مراد این است تو نیز هرگاه بخوری از چیزهای هلال پاکیزه بخور ، آنچه بگذاری اعمال خیر پاکیزه بگذار و نرمی کن با مردم تا برایشان گران نباشی و خاطر کسی را نشکنی).
???? ایمان خود را از شک نگهدار که به راستی شک ایمان را تباه کند همان گونه که نمک عسل را فاسد گرداند .
???? لیسیدن عسل ، شفای هر درد است . خداوند فرموده است “از درون آن (زنبور) شهدی که به رنگ های گوناگون است ، بیرون می آید ، در آن برای مردم درمانی است ” عسل همراه با قرائت قرآن و جویدن کُندر ، بلغم را از بین می برد .
???? شیر و عسل مواد حیاتی را در نطفه تقویت می کند . آنان که از نعمت فرزند محرومند سزاوار است از شیر و عسل ( آمیخته به هم ) بنوشند .

منبع: کتاب زنبوران عسل و زنبورداری پیرایرانی