Diseas

التهاب

عسل به واسطه آنزيم كاتالاز ترميم پوست را سرعت بخشيده ، از شدت درد مي كاهد و از تاول زدن جلوگيري مي كند

در رابطه با التهاب مي توان به صورت ماساژ آرام موضع، از عسل استفاده نمود.

به یاد داشته باشید که درمان های طبیعی روند طولانی مدتی را طی می کنند تا شما را به نتیجه مطلوب برسانند از این رو در مصرف مداوم آن سهل انگاری نکنید و کمی صبور باشید.

مقالات علمی دنیا در رابطه با التهاب را بخوانید: ???

The roles of strawberry and honey phytochemicals on human health: A possible clue on the molecular mechanisms involved in the prevention of oxidative stress and inflammation

P405 EFFECT OF CIGARETTE SMOKING AND HONEY INHALATION ON LUNG INFLAMMATION

التهاب

التهاب که بخشی از سیستم درمانی طبیعی بدن است، به مبارزه با آسیب و عفونت کمک می‌کند؛ اما این التهاب فقط در پاسخ به آسیب و بیماری اتفاق نمی‌افتد. گاهی سیستم ایمنی به دلایل نامشخصی بدون آسیب و عفونت وارد عمل می‌شود و چون چیزی برای مبارزه وجود ندارد و وظیفه‌ی آن محافظت از بدن است شروع به از بین بردن مفاصل سالم، شریان‌ها و اندام‌ها می‌کند.

التهاب حاد

التهاب هم دوست ماست و هم دشمن ما. التهاب حاد، واکنش نرمال و پیچیده‌ی بدن نسبت به یک خطر است که می‌تواند ناشی از باکتری، سوختگی، سرماخوردگی یا رگ به رگ شدن و … باشد. بدن، دفاع خود را برای پیشگیری از آسیب یا عفونت گسیل می‌کند. علائم التهاب حاد شامل تورم، گشاد شدن رگ‌های خونی، گرما، قرمزی و درد می‌شود. وقتی خطری که بدن را تهدید می‌کند برطرف شود، عواملی در خون وجود دارند که وضعیت را دوباره به حالت نرمال برمی‌گردانند.

مطالعات نشان می‌دهند در افرادی که دچار آرتریت روماتوئید هستند، سیستم ایمنی، مواد شیمیایی التهابی ترشح می‌کند که به مفاصل حمله کرده و سبب تورم، درد و دیگر علائم می‌شود

التهاب مزمن

نوع مزمن التهاب ممکن است به شدت نوع حاد آن نباشد اما خطرناک است چون منجر به خیلی از بیماری‌ها می‌شود از کولیت و التهاب مفاصل و رینیت و آلرژی گرفته تا آسم و بیماری قلبی و کبدی و احتمالاً آلزایمر. فهمیدن اینکه التهاب مزمنی در بدن دارید می‌تواند سخت باشد و بستگی به این دارد که این التهاب مزمن در کجای بدن خودش را نشان می‌دهد و در هر کسی می‌تواند متفاوت باشد.

علائم وجود التهاب در بدن

خستگی
خستگی علامتی بسیار شایع و مرتبط با التهاب مزمن است، انگار تمام مدت آنفلوانزا دارید. مطالعات بسیار زیادی نشان می‌دهند افرادی که معمولاً احساس خستگی دارند، شاخص‌های التهابی و ترکیبات پیش التهابی در بدنشان سطح بالایی دارد.

درد مفاصل
تحقیقات نشان می‌دهد التهاب با آرتریت روماتوئید مرتبط است. در واقع مطالعات نشان می‌دهند در افرادی که دچار آرتریت روماتوئید هستند، سیستم ایمنی، مواد شیمیایی التهابی ترشح می‌کند که به مفاصل حمله کرده و سبب تورم، درد و دیگر علائم می‌شود.

مشکلات معده
نفخ، اسهال و گاستریت می‌توانند علائم بیماری کرون، سندرم روده تحریک‌پذیر، آلرژی غذایی و دیگر مشکلات معده باشند و همگی با التهاب مزمن ارتباط دارند. اگر گاهی این علائم را دارید اما طبق الگویی پیوسته وجود دارند باید به پزشک مراجعه کنید.

آبریزش چشم و بینی
علائم آلرژی از جمله خارش چشم‌ها و گرفتگی و آبریزش بینی، ریشه در التهاب مزمن دارند. این علامت‌ها سعی دارند به شما بگویند چیزی در بدنتان مشکل دارد.

قرمزی و خارش پوست
درماتیت مزمن می‌تواند تظاهری از التهاب مزمن باشد. در واقع درماتیت، خودش التهاب پوست است. اگر دچار بثورات پوستی هستید که برطرف نمی‌شوند یا به صورت تکه‌هایی قرمز و خارش‌دار هستند باید به پزشک مراجعه کنید.

سرفه و خلط
افرادی که دچار برونشیت هستند، لوله‌های برونش‌شان دچار التهاب است. علائم التهاب برونش شامل سرفه، موکوس غلیظ، خس‌خس سینه و گرفتگی سینه می‌شود. این علائم می‌توانند تظاهری از التهاب مزمن باشند.

مشکل لثه
ورم لثه، التهاب لثه در ناحیه‌ی گردن دندان است. پریودنتیتیس نیز به التهاب استخوان‌ها و بافت‌های دندان گفته می‌شود. هر دو عارضه می‌توانند علامت التهاب مزمن باشند. ورم لثه می‌تواند سبب حمله قلبی و سکته مغزی نیز بشود. هر روز مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و سالی دو بار به دندانپزشک مراجعه کردن همگی می‌توانند مشکلات لثه را کاهش دهند.

افسردگی
اضطراب و استرس می‌تواند سبب التهاب شود و التهاب نیز می‌تواند باعث افسردگی شود. افسردگی نیز خستگی و سایر علائم مزمن را به همراه دارد.

چربی شکم
چاقی با التهاب مزمن ارتباط دارد و شکم داشتن یکی از نشانه‌های چاقی است. مطالعات نشان می‌دهد سلول‌های چربی در داخل شکم، مولکول‌هایی ترشح می‌کنند که التهاب را افزایش می‌دهد. تحقیقات زیادی ثابت کرده‌اند میان چربی شکم و التهاب سیستمیک، ارتباط وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *