Diseas

سردرد و میگرن

از نظر پزشکان طب سنتی، مزاج و طبع هر فرد نقش مهم و مؤثری در بیماری‌ها دارد. میگرن در طب سنتی به دو دسته تقسیم می‌شود: میگرن مزاج گرم یا صفراوی و دموی و میگرن مزاج سرد یا سودائی و بلغمی که هرکدام دارای نشانه‌های خاص است و توصیه‌ها و درمان‌های مخصوص به خود را دارند. در طب سنتی توصیه به میانه‌روی و تعادل است و افراد با شناخت اولیه مزاج خود باید حد وسط و میانه را رعایت کنند و فعالیت‌ها و غذاهای خود را بر اساس طبع خود تنظیم نمایند.

ژل رویال حاوی مواد مغذی است که باعث کنترل بسیاری از مواد شیمیایی ترشح‌شده در مغز می‌شود و بر کنترل سطح استرس و اضطراب در بدن مؤثر است.

ویتامین‌های موجود در ژل رویال کمبود ویتامین‌های بدن را جبران می‌کند و ازآنجایی‌که مسکن‌های معمول بر درد میگرنی افاقه نمی‌کنند، مکمل‌های دارویی مانند این ژل گزینه خوبی برای این بیماری هستند. ژل رویال برای متعادل کردن مزاج افراد  مختلف کاربرد بسزایی دارد.

 

به یاد داشته باشید که درمان های طبیعی روند طولانی مدتی را طی می کنند تا شما را به نتیجه مطلوب برسانند از این رو در مصرف مداوم آن سهل انگاری نکنید و کمی صبور باشید.

مقالات علمی دنیا در رابطه با سردرد و میگرن را بخوانید: ???

Herbs for Low-Back Pain, Acupuncture for Psychological Distress, Osteopathic Manipulative Therapy forChronic MigraineHoney Dressings for Burns, Vegetarian Diet and Risk of Colorectal Cancer

 

 

میگرن سردرد ضربان دار یک طرفه ایست که توسط عوامل تحریک کننده مانند استرس، هورمون ها، محیط و بسیاری عوامل دیگر ایجاد می شود. اصولا سردردهای میگرنی در زنان شایع تر است و ممکن است زندگی و فعالیت روزانه ی فرد را مختل کند.

علائم میگرن :

علائم شامل سردرد یک طرفه ی ضربان دار است که می تواند آن قدر شدید باشد که زندگی عادی فرد را دچار اختلال کند. درد ممکن است به چشم ها، پیشانی یا ناحیه ی گیجگاهی انتشار یافته و همراه با تهوع و استفراغ، اختلالات دید، حساسیت به نور و پریشانی در بیمار باشد.

علت میگرن چیست ؟

علت نورولوژیکی میگرن ناشناخته است؛ اما محققان تصور می کنند ترکیبی از مکانیسم های عروقی و شیمیایی مغز ممکن است باعث شروع دردهای میگرنی شود. از مکانیسم های عروقی سردردهای میگرنی ضربان دار انقباض و انبساط عروق داخل مغزی می باشد.

محرک:

چراغ های چشمک زن

اضطراب و استرس

کم خوابی و گرسنگی

تغییرات هورمونی

مواد غذایی شامل:شراب قرمز، پنیر، شکلات، سس سویا، گوشت فرآوری شده (سوسیس و کالباس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *