پوکی استخوان چیست؟

پوکی استخوان بیماری شایعی است که در آن استخوان ها ضعیف و شکننده می شوند. و با کوچکترین آسیبی دچار شکستگی می شوند. بدن در حالت عادی دائما در حال بازسازی استخوان ها است. اما با گذشت زمان و افزایش سن این بازسازی کندتر می شود و در برخی افراد سرعت تخریب استخوان ها بیشتر از تولید آن می شود و در نتیجه پوکی استخوان ها رخ می دهد.

درمان پوکی استخوان با عسل چهل گیاه

درمان پوکی استخوان با عسل چهل گیاه

مقاله مرتبط با این موضوع:

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1878875021008627

ستون فقرات و استخوان بندی بخش مهمی از پیکره انسان را تشکیل می دهد که علاوه بر حفاظت از اندام های حیاتی مانند مغز، قلب و ریه ها، نقش مهمی در ساخت گلبول های قرمز و سفید و پلاکت خون نیز دارد. از این رو مراقبت از آن و توجه به سلامت استخوان ها امری ضروری است.

استخوان ها از ترکیب مواد معدنی سخت و مواد آلی انعطاف پذیر ساخته می شوند و عوامل متابولیکی درتمام مراحل رشد استخوان موثرند. وجود کلسیم، فسفات، ویتامین A,C,D، ترشحات هیپوفیز، تیروئيد و پاراتیروئید، غدد فوق کلیوی و گونادها نقش مهمی در رشد بافت استخوان ها و در نتیجه در مشخصات و اندازه اسکلت دارند.

علائم رایج پوکی استخوان را بشناسیم:

  • درد در ناحیه کمر
  • دردهای مفصلی
  • کاهش قد
  • خم شدن ستون فقرات و بدن
  • شکستگی سریع استخوان ها

خواص عسل طبیعی چهل گیاه در صورتی که با مواد طبیعی دیگری ترکیب شود، شگفت انگیزتر خواهد شد که حتی تاثیر آن از داروهای شیمیایی هم بیشتر است. عسل طبیعی چهل گیاه به دلیل ترکیب گونه های مختلف گیاهی که در آن وجود دارد. به مراتب مفید تر از عسل هایی است که از گیاهان تک گل تهیه شده است. این نوع عسل به دلیل خواص بی شمار، امروزه جایگاه خاصی در بین مردم پیدا کرده است. و همه افراد در صورت نیاز به دنبال خالص ترین نوع این عسل هستند.

اگر به بیماری پوکی استخوان دچار هستید. برای درمان آن عسل چهل گیاه را به صورت مداوم استفاده کنید تا تاثیر مثبت آن را ببینید. توجه داشته باشید مصرف مقطعی از این عسل معمولا تاثیر زیادی ندارد.