دسته‌بندی نشده

عفونت رحم و واژن

عفونت رحم و واژن چیست و چه کسانی به آن دچار می شوند؟

عفونت واژینال به عنوان یکی از رایج ترین عفونت های قارچی در زنان در سن باروری شناخته می شود. و به عنوان یک مشکل مهم بهداشت عمومی در نظر گرفته می شود.در سال های اخیر به دلیل مقاومت در برابر داروهای رایج ضدقارچ استفاده از داروهای سنتی ضدقارچ و گیاهان دارویی افزایش یافته است.

عفونت رحم و واژن چیست ؟

تاثیرات عسل بر عفونت رحم

تاثیرات عسل بر عفونت رحم

در شرایط نرمال ممکن است روزانه از واژن خانم ها مقداری ترشح خارج شود. که این ترشحات ظاهری شفاف تا شیری رنگ و بدون بو دارد. و محیط واژن را مرطوب نگه می دارند. اگر روزانه مقداری از این ترشحات از بدن شما خارج شود طبیعی است و مشکلی وجود ندارد.

اگر ترشحات خارج شده تغییر رنگ دادند. یا مقدار تخلیه ترشح از واژن تغییر کرد. یا هنگام ادرار کردن درد یا سوزش داشتید. یاهنگام مقاربت درد خونریزی یا لکه بینی داشتید یعنی شما دچار عفونت رحم و واژن شده اید و باید برای درمان آن اقدام کنید.

نشانه های عفونت رحم و واژن چیست :

  • کمر درد بدون علت
  • حالت تهوع بدون دلیل
  • تب
  • درد در قسمت زیر شکم

 

عسل درمان کننده عفونت قارچی در زنان

از آنجایی که عسل عفونت را کاهش داده و مانع رشد میکروب ها و قارچ ها در سیستم گوارش انسان می شوند. زنان بسیاری برای درمان غفونت های قارچی از عسل و دارچین استفاده می کنند.

 

عسل در درمان عفونت واژن

برای درمان عفونت رحم می توان عسل طبیعی را تهیه کرده و روی موضع بپوشانید. پس از گذراندن مدت 25 دقیقه آن را با آب ولرم شست و شو دهید. و این عمل را تا وقتی که عفونت برطرف شود انجام دهید.

 

عسل درمان کننده عفونت مجاری ادراری

مصرف روزانه 2 یا 3 لیوان شربت عسل برای زنان می تواند عفونت مجاری ادراری را رفع کند. و همچنین شست و شو روزی دو بار مجاری ادرار با شربت عسل عفونت را برطرف می کند.

 

مقالات خارجی مرتبط:

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1473309913702585

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *